lapse une kestus 18.10.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kui palju peaks magama 1 aasta ja kahe kuu vanune laps öö jooksul ja kui pikk peaks olema päevane uni. Laps ärkab öösiti sageli üles. Lapse ema arvab, et päeval tuleb laps ära väsitada, siis ta magab öösel paremini. Tegelikult see nii pole. Kui ta on päeval rohkem maganud, siis magab ka öösel paremini. Milline on Teie arvamus? Tänan!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Selles vanuses ei ole kindlat unerezhiimi veel välja kujunenud. Ideaalne oleks kui laps magab 2x päeva jooksul(keskmiselt 1,5 t korraga). Ka öine uni on sel vanusperioodil enamuses lastest välja kujunemata.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt