Laps vehib kätega 04.05.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Pöördun Teie poole järgmise murega: Olen täheldanud, et aeg-ajalt mu laps vehib käega (teeks nagu parema käerandmega ringe). See on kestnud umbes ajast, kui laps korralikult kõndima hakkas ja tekkisid esimesed sõnad.
Laps ei tee seda küll pidevalt, vaid nt siis, kui üritab midagi seletada ja sõnadest jääb puudu või kui ruumis on nt rohkem inimesi (läheb nagu hasarti täis). Kahekesi kodus olles üldiselt ei tee. Samas saab ta erinevatest käsklustest aru ja sõnavara pidevalt täieneb- hetkel umbes 300 sõna, moodustab ka 2 sõnalisi lausejuppe. Küsimustele vastab ka adekvaatselt. Unehäireid ei esine. Sööb, joob iseseisvalt. Potitamisel vajab veel abi. Teiste lastega mängib meelsasti. Pilkkontakt olemas. Vahel ikka jonnihooge ja protesti esineb.
Olen ise igalt poolt lugedes jõudnud hirmsate diagnoosideni välja... Kas on põhjust tõsiselt muretseda?
Ette tänades, murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teil on täiesti terve ja hästi arenenud laps. Tundke temast rõõmu!
Lugupidamisega,
Anu Sööt