5 kuune beebi vehib ühe käega 04.08.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mõni päev enne beebi 5 kuuseks saamist märkasin, et ta vehib vasaku käega üles-alla. Ta näoilme järgi talle endale ei meeldi see eriti ja ei kontrolli. Sageli võtab teise käega vehkivast käest kinni, et seda paigal hoida (nt kui mänguasjaga vehib vastu nägu või vannis pritsib vett näkku). Parema käega pole kunagi sellist asja olnud. Praegu on ta 5 kuu ja 3 nädalane ning aeg-ajalt hooti samasuguse intensiivsusega vehib üks käsi. Kui tal vehkimise ajal on mänguasi käes, siis vehib koos mänguasjaga, kui tal midagi käes pole, siis käe vehkimise ajal on käsi lahtiste sõrmedega.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Ilus ja tore laps ning kõrraga vehkimine on ka täiesti OK. Jälgige,kas laps haarab mänguasja ka vasema käega ning õpetage teda seda tegema. Andke mänguasja nii, et ta oleks sunnitud haarama vasakuga.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt