öine paanikahoog. 16.01.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 5 aastase poisi ema. Nimelt mure selline, et umbes 3 nädalat tagasi sai laps lasteaias maast võetud tühja visatud pudeliga vasakule otsa ette(mitte oimupiirkonda) löögi teise lapse hoolimatusest(lasteaias pandi külma kohe peale). Muhk oli kasvataja sõnul nagu sarv olnud, kodus panin LIOTON 1000 peale ja asi taandus mõne päevaga, peavalusid polnud. Nädal tagasi olime selles kõhu-oksetõves nagu enamik inimesi. Poiss magas diivanil ja minu meelest ta pöörates kukkus aga tema juurde jõudes istus ta diivanil ja ajas seosetut juttu, paanitses ja vaatas nagu kõõrdi üles nurka. Mainis korra, et on paha(seostasin seda pahatunnet haigusega sest me ju olime eelmine öö ainult oksendanud ja kõht oli ka lahti).Tekkisid ka sellised kerged värinad. Mõne minutiga oli asi möödas ja laps ülejäänud õhtu täitsa normis ja paranemine viirusest möödanik. Eile lugesin Cerucali kõrvaltoimeid(mida ma andsin lapsele iivelduse vastu) ja ajasin selle paanikahoo ravimi kõrvaltoimete kaela...aga nagu nõiutud täna öösel sama häda.Laps ärkab nuttes, vehib kätega ja kergelt pööritab silmi. Panin külma vett näo peale see kohe naugu tõi ta ärkvele tagasi, aga siiki paanitses, et kurgus on nagu paha ja tekkis selline vappehoog ja hammaste kiristamine. Sooja teki sees see peatselt möödus ja saabus kosutav uni.Veel jõudis ta voodis rääkida, et nägi nõidasid lendamas ja ta kartis neid. Hommikul laps mitte midagi ei mäleta ja päev möödub lasteaias mängides.
Kuna varem sellist asja pole juhtunud tekkiski mõte, et kõik sai alguse äkki sellest pudelihoobist? Laps on igati rõõmsameelne naerurull, peavalusid pole, palavikku pole...? Kas on tõenäoline, et tegemist millegi tõsisemaga(algav epilepsia) või on tegu mööduva nähuga.
Vastust ootama jäädes, Kristi.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Kristi,
aitäh pöördumast! Kui sellised hood enam ei kordu, siis võib neid kindlasti seostada haigusega, tegemist võib olla ka nn. öiste hirmudega. Kui hood korduvad, siis soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule, et probleemi selgust tuua.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt