8-9 kuune laps 01.12.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan seoses enda veel 8 kuuse lapsega. Nimelt minu kaheksa kuune laps vehib kätega ja teeb sõrmedega erinevaid liigutusi, ta ei tee seda siis, kui tegeleb millegiga, vaid teatud hetkedel(kui panen selili, kui midagi huvitavat näeb, vahest ka niisama). Beebina tegi hästi palju lennukit. Veel on mure sellega, et laps kõigutab enda pead kõhuli olles, seda samuti ei tee koguaeg ja lõpetab selle ära kui tema tähelepanu eemale juhtuda ja võib edasi mängida. Laps väga palju vist ei lalise, samas, kui hakkab lalisemine siis on tal kasutusel pa-pa-pa, ai-ai-ai jne..). Keerama hakkas üsna varakult 3kuud ja natuke peale. Kõrvakuulmine ja reageerimine helidele on tal väga hea, kuuleb isegi naabri ära, kes koridoris kõnnib ja vaatab siis ukse poole. Vaatab ilusti otsa, jälgib toas ringi liikumist. Naerab ka kui talle nalja teha, issi koju tuleb siis rõõmustab väga. Käisin lapsega veel neuroloogi vastuvõtul, süda ei andnud kõigutamisega rahu, arst vaatas lapse üle(tehti veel juhtmetega peauuring), arvas, et õpitud oskus, aga mina olen lugenud, et need asjad, mis laps teeb võib olla autismi märgiks. Kas tõesti võib nüüd nii olla, et ongi see jube asi või mõtlen ma tõesti ennast peas täiesti hulluks.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
tundke rõõmu oma terve lapse üle ja ärge otsige seda, mida pole.
Parimat
Anu Sööt