5kuune beebi väriseb ja ajab jalad "pulka" 30.11.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu 5kuune beebi alustas jalgade pulka viskamist ca 2,5 kuuselt. Lisaks ajas käed laiali ja vehkis/väristas käsi. Ise oli selle juures kas lõbus või vastupidi nutma puhkemas. Algul arvasin, ok, emotsionaalne lihtsalt. Mida aeg edasi, seda ebanormaalsem asi tundub- lisandunud on näo tõmblused ja suuga sellise nätsu närimis liigutuse tegemine. Kui algselt tegi ta seda mõni kord päevas, siis nüüd praktiliselt kogu aeg selili olles ja viimasel nädalal ka kõhuli. Tundub, et ei taha üldse enam kõhuli ollagi. Kohe teeb n.ö. lennukit. Paar korda olen ka näinud, et vasak käsi ja jalg värisevad. Ka näo tõmblust ja viltu vedamist on vasakul pool enam. Ka süües käib jube aktiivselt ainult vasak jalg.
Aju uh ja eeg uuring on tehtud ning korras. Neuroloogil käisime, arsti juures ta seda ei teinud, kuid kirjelduse järgi arvas arst et väljendab nii emotsioone.

Lisan veel et sünnitus lõppes vaakumiga. Apgar 8/8. Lastearsti arvates laps natuke ärev/närviline.

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Selle kirjelduse järgi on raske aru saada, millega tegemist. Soovitan lapse selle tegeluse juures videosse võtta (see funktsioon en praktiliselt kõigil mobiilidel) ja siis neuroloogi külastada. Praeguse kirjelduse järgi kaldun arvama, et tegemist on lapseea onanismiga.
Lugupidamisega,
Anu Sööt