Beebi pea viltu 05.12.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Beebi on algusest peale pead veidi viltu hoidnud. Märkasin alles 3. elukuul, et veidi hoiab ühele poole. Piltidelt tagant järgi vaadates on üsna tihti viltu pea. Mõni päev on rohkem viltu teine päev vähem. Suudab liigutada pead igas suunas. Mängin temaga nii, et ta vaatab erinevates suundades ja proovin harjutada teda kõhuli olema rohkem, et siis ka kael ehk muutub tugevamaks. Arvasin alguses, et lihtsalt kael veidi nõrk, siis vajub ära, kuid nüüd juba 5kuune paari päeva pärast ja ikka veel kergelt vildakas, kuigi mitte enam väga palju, aga siiski märgatavalt tihti. Kas võib olla, et ta kasvab sellest ise välja või võib see olla veidi tõsisem probleem ja peaks kindlasti konsulteerima arstiga?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan siiski laste neuroloogiga konsulteerida, sest kogu ühe kehapoole lihased võivad olla spastilisemad, ning sellisel juhul vajab laps kindlasti füsioteraapiat.
Lugupidamisega,
Anu Sööt