Beebi käte ja jalgade väristamine 28.05.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus beebi käte ja jalgade väristamise kohta. Laps on kohe saamas 9kuu vanuseks. Väristamine on kestnud maksimaalselt paar kuud, mitte kauem. Pigem panen tähele just viimasel ajal, viimase kuu jooksul.
Varasemalt alates 3.elukuust on lapsel komme jalgu aegajalt pulksirgeks lükata. Seda teeb erinevates asendites, nii süles olles, lamamistoolis kui ka selili maas olles. Viimasel ajal olen märganud, et sellele lisandub ka käte väristamine. Lükkab samaaegselt käed ja jalad sirgeks ja väristab. Justkui pigistaks midagi väga-väga tugevalt. Ei esine nuttes vaid pigem siis, kui on rahulik või erutub midagi nähes. Esiti arvasin, et ehk on emotsioonidest (tahab midagi kätte saada näiteks) aga mulle tundub, et teeb seda ka täiesti ilma otsese põhjuseta.
Kas vastuvõtule pöördumine oleks põhjendatud või on see tavapärane?

Tänades!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Tegemist on tavapärase laste arengu käigus esineva tegevusega. Püüdke lapse tähelepanu mujale viia kui ta niimoodi jalgu pulka ajab ja väristab, siis kaob ka see komme. Tegemist on lapseea onanismiga. Konsultatsioonile pole vaja tulla.
Lugupidamisega
Anu Sööt