7-kuuse beebi liigutused 16.06.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Meil on 7-kuune laps, kes teeb imelikke liigutusi, minu küsimus on kas see on sellises vanuses lapse puhul tavapärane vôi peaksime pöörduma neuroloogi vastuvôtule. Liigutused tekkisid u nädal tagasi ja on viimasel ajal sagenenud. Esiteks hakkas pead kiigutama küljelt küljele enne ööunne mineku, nüüd teeb seda mônikord ka päevasel ajal nt hommikul ka kui ärkama hakkab.
Teine küsimus on et ta pingutab oma käsi ja jalgu korraga nö nagu ajab pulka, käed sellel ajal paneb rusikasse. Kas selline
Saadan teile ka video kus on näha peaga kiigutamine ja see kuidas ta käsi ja jalgu sirgeks ajab.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
need liigutused selles vanuses lapsel on tavapärased.
Lugupidamisega
Anu Sööt