4,5 kuuse lapse spastilisus 11.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Lapsel diagnoositi keskmine spastilisus, kõhuli olles ei toeta end küünarvartele, vaid ajab käed taha, samuti püsti pannes hoiab varbaid krõnksus ja astub ühe jalaga natuke külje peale. Määrati võimelmine ja massaaz. Kas sellega on võimalik last aidata ja tal spastilisusest vabaneda? 1,5 kuud tagasi läbisime samuti massaazi ja võimlemise kuuri. Nüüd määras neuroloog uue kuuri.Kuidas see praegune olukord mõjutab lapse vaimset poolt ( aju kahjustumine hapniku puudumisel)? Sünnihinne oli lapsel 8/9 ja väljutusperiood oli väga kiire, sündis ühe pressiga. Laps ajab väga tihti toitu välja pärast söömist, kas see võib olla ka tingitud spastilisusest?Aitähh.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
Teie poolt kirjeldatu põhjal võib tõesti öelda, et tegemist on spastilise lapsega, s.t. lapsel on lihastoonus tõusnud. Alati on aga vaja teda põhjust - spastilisuse põhjusi on väga palju. Apgari hinne ei viita hapniku puudusele, kuid ka kiirest sünnitusest sündinud lapsed on sageli spastilised. Ka sagedane toidu tagasiheide viitab spastilisusele. Teie lapse probleemi aitab selgitada kogemustega lasteneuroloog, kes selgitab olukorra põhjuse ja vajadusel lisab ravimid. Last nähes võib samuti anda üsna tõepärase prognoosi edasise vaimse arengu suhtes, mida ei saa teha last nägemata.
Hea meelega aitan Teid.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt