Spastilisus 14.07.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mure 5 kuuse poja pärast.Sünnitus oli raske,peale sündi oli beebi mõned tunnid hapniku all ja sünnihinne oli 6-8.Siiani areng korralik ,keerab vabalt mõlemat pidi ,pöörleb ümber oma telje.Koogama hakkas arsti sõnul väga vara ,kahe kuuselt oli väga palju juttu juba.Mureks siis see ,et suur lõge ,peaegu juba sulgunud,aga pea ümbermõõt suurenenud sünnist alates 7cm.Nüüd peale 4,5 kuuselt saanud vaktsineerimist olen märganud ,et lapsel aeg-ajalt käed värisevad .Arsti. meelest on ka käed liiga rusikas ja varbad veidi krõnksus.Mida saaks oma lapse heaks teha ja kas on oht et ta ei arene normi kohaselt.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Hapnikupuudus oli lühiajaline, lapse areng siiani normaalne. Ei näe põhjust muretsemiseks. Pea kasvamine on samuti toimunud normaalselt. Soovitan siiski lapsega võimlema minna. Kui muretsete, siis on kõige õigem last neuroloogile näidata.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt