hemoglobiin 13.05.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
minu mure järgmine. Nimelt käisime lasteneuroloogi juures 2 murega, esiteks kunagi diagnoositi lapsel spastilisus ja teiseks et lapse kõne on kuidagi vähene.
Tuli ka jutuks,et lapsel hemoglobiin madal. Võtsime vahepeal Ferromaxi siirupid ja tundus,et asi läheb paremaks (laps ka tihti haige- kopsupõletik jõulude ajal ja kõrvapõletik märtsis). Avastati ka adenoidid, mille lõikus lükati edasi kuna Hgl ikka madal (105-110). Mida soovitaksite teie teha antud olukorras? Mida peaksin Hgl juures veel uurima? Kas see mõjutab ka lapse arengut kuidagi moodi?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kui Hgl on madal, siis tuleks selgitada selle põhjus. Peaksite kindlasti jälgima lapse toidusedelit, et ta saaks piisaval hulgal rauda sisaldavat toitu(liha). Teie lapse Hgl ei ole nii madal, et mõjutaks lapse arengut. Soovitan muret kurta perearstile.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt