Lapse sage kakamine 23.10.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu 2 aastane poeg kakab väga sagedasti. Päevas kakab laps 2-3 korda ja nii igapäev. Kaka on täiesti normaalne ning tahke. Kõhulahtisust ei esine ning samuti ei ole ka gaasivalusid. Kaalu on lapsel praeguseks 12,3 kg. Löövet ei esine ning mingeid allergiaid ei ole avastatud. Hommikul ärgates on lapsel kõht normaalse suurusega, kuid õhtuks on ka kõht pisut punnis,
Minu küsimus oleks, kas on normaalne, et laps kakab päevas 2-3 korda või peaksin selle murega pöörduma erialaarsti vastuvõtule?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui lapse kaka on tavapärase välimusega, kõhulahtisust ei ole ja lapse kaal normis, siis haigust ei kahtlustaks. Ainult õhtuks punnis kõht ei ole tavapärane. Pidage nõu oma perearstiga, kellel on olemas lapse kaalu ja kasvu andmed, mille alusel otsustada, kas oleks vaja eriarsti vastuvõttu või mitte.

Lugupidamisega,
Tiia Voor