Imiku seedehäired 27.12.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Ei teagi millest alustada, probleemid algasid kui poiss oli umbes nädalane, tekkisid gaasid või koolikud ei tea kuidas õigem nimetada, siis hakkas rinnapiim kaduma ja laps hakkas kunsttoidu näol lisa saama esialgu 1 toidukord ööpäevas. Mõne aja pärast tekkis rinnapiimast kõhulahtisus( kaka oli pigem lima ja kakamissagedus oli umbes iga 1-1,5 tunni tagant), selle seose tegin selle põhjal, et kui jätsin rinnapiima ära läks kõht korda umbes nädal hiljem proovisin uuesti anda rinnapiima ja jälle järgnes kõhulahtisus. Edaspidi sai ainult kunsttoitu, siis algasid unetud ööd mis esialgu olid võib-olla 1 halb öö nädalas ja nüüdseks on neist saanud 1 hea öö nädalas. Halb öö on siis see kus laps nutab vahest hooti kuni pool tundi jutti ja ei rahune millegi peale, vahest on lihtsalt rahutu piisab kui teda kiigutada aga kui kiigutamine lõpetada hakkab nutma.Toidusegusid proovitud erinevaid, arstide arvates isegi liiga palju, aga asi selles, et üleminek ühelt toidult teisele alati rahulik, see tähendab et toiduvahetuse esimesed 2-4 päeva laps rahulik ja kõht korras, aga siis läheb asi jälle vanasse olekusse tagasi. Oleme käinud arstil, perearst avastas et lapsel veresuhkur kõrgenenud igal mõõtmisel, ka haiglasoleku ajal veresuhkrutase jäänud vahemikku 6-7,3 normi piires pole kordagi olnud. Perearst suunas edasi lastearstile, lastearst võttis haiglasse jälgimisele, seal öeldi, et proovid kõik korras. Nüüd oleme kodus tagasi aga asi ikka kõik sama. Vahetult enne haiglasse minekut hakkas saama Aptamil HA segu seega haiglas oli rahulik, päev enne välja saamist hakkas juba probleeme ilmnema kakamine muutus sagedamaks ja valulisemaks ja kaka muutus vedelamaks. Koju saamise päeva õhtul oli kaka sees heledat verd ja kaka ise jälle limane, veri küll kadus aga kakamissagedus väga tihe ja kaka rohekas ja limane, vahetasin siis jälle toitu läksin tagasi Hippi'i peale. kaka läks küll tagasi tihkemaks ja värv kollakamaks aga kakamine ikka sage ja sellele eelneb nutuhoog. Minu mõistus on lihtsalt otsas perearst laiutab selle peale käsi ja haiglas olles oli iga päev uus arst ja uus arvamus ja midagi kindlat teada ei saanud. Ehk oskate midagi nõu anda.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Last on uuritud mitme arsti poolt ja on raske last nägemata midagi uut otsustada.
Tegemist võib olla seedetrakti poolsete allergianähtudega. Ma ei tea, kas last on selle kandi pealt uuritud?
Samas, kui laps kasvab, võtab kaalus juurde ja areneb ilusasti, siis ei ole probleem väga tõsine. Kui aga kakas on veel verd, siis peaks lastearst lapse uuesti üle vaatama.

Lugupidamisega,
Tiia Voor