rinnapiimal laps kakab harva 06.01.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere
meil mure selles et 2,5 kuune poiss kakab väga harva , kaalus võtab ilusti juurde aga nii kui jälle vahe pikem siis teeb kõht jubedalt liiga ja tekitab gaase. viimane vahe oli juba 5 päeva ja siis oli kisa ikka päris suur juba. nagu olla ei saaks.
suur aitäh vastamast

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ainult rinnapiima söövate laste roojamissagedus kõigub väga suurtes piirides, lubatud on kakamine ainult paar korda nädalas või 6-7 korda päevas.
Harv kakamine võib aga tekkida ka siis, kui lapse jaoks jääb rinnapiima väheks. Piisava toidukoguse korral peaks pissima vähemalt 8 korda ööpäevas.
Kui laps võtab kaalus hästi juurde, siis pole muretsemiseks põhjust. Kõhupuhituse vastu soovitan kasutada Espumisani või analoogsed ravimid. Kõhuvalu korral aitab ja roojamist soodustab ka kõhumassaž.

Edu soovides,
Tiia Voor