Limane kaka 22.12.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure seisneb selles, et laps kakab 5-6 korda päevas ja kaka on suhteliselt tume ja kaka sees on ka läbipaistvat lima. Kas see on normaalne, et 1,6 aastane nii tihti kakab ja miks on kaka limane? Päeval on poiss rõõmsameelne, ühel õhtul oli suur nutt, justkui oleks kõht valutanud. Ei oska ka öelda, et ta oleks midagi uut söönud, mis oleks allergilist reaktsiooni tekitanud. Muidu on lapsel atoopiline dermatiid. Mida teha?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui äkki on tekkinud sage kakamine on kõige tõenäolisem põhjus nakkus. Kõhulahtisuse korral on kõige tähtsam piisav vedeliku pakkumine. Selle valmistamiseks võib kasutada apteegis müüdavat rehüdroonpulbrit.
Kui kõhulahtisus kestab üle nädala või lapse enesetunne muutub halvaks, siis pöörduge perearsti juurde.

Ilusaid pühi soovides,
Tiia Voor