Kas laps pissib vähe? 03.01.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kui 1a 11kuune laps (poiss) pissib 3-4 korda ööpäevas (2 korda päeval ja 2 korda öösel), kas see on normaalne? Laps joob tavaliselt, väikestes kogustes üsna sageli, umbes 3-4 klaasi vedelikku ööpäevas. Või on joogi kogus liiga väike?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

3-4 pissimiskorda ööpäevas on selle vanuses üsna harv pissimine, tavaline on 8 -10 -12 korda. Joogikogus tundub küll piisav olevat. Harva pissimise üks võimalik põhjus võib olla lõdvapoolne suur põis, mis mahutab palju. Oluline oleks ära mõõta ööpäevane uriinikogus ja siis lapse perearstiga konsulteerida. Teine võimalus on kirjutada pärast uriinikoguse mõõtmist uuesti. Vajaksin aga ka lisaandmeid-lapse kaal, pikkus, kas on olnud haige? Kui siis millal?

Edu soovides

Heli Grünberg