1-aastase pissimine 07.06.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lasen oma 1.2-aastasel lapsel päevasel ajal vahepeal ilma mähkmeta olla ning peaaegu iga päev juhtub nii, et ta pissib 10 - 15 minuti jooksul 3 korda. Jõuan alles eelmise loigu ära koristada, kui juba uus asemel. Mõni loik on väga väike, teinekord aga pissib iga kord üsna palju. Ta pissib üleüldse palju, mähe on alati märg (vahetan umbes maksimaalselt 3h tagant). Lisaks päevasele vee joomisele saab ta veel ka rinnapiima. Kas võib olla, et see põhjustab tihedat pissimist?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pissimise sagedus ja kogus sõltub oleneb saadavast vedelikuhulgast, mida rohkem laps joob, seda rohkem ka pissib. Ilmselt on Teil kodus raske korraldada, et paar päeva jooksul saada ülevaade tarbitud vedelikust ja pissi koguse kohta. Peaks üles märkima, kui palju laps toiduga ja joogiga (ka rinnapiim), vedelikku ööpäevas tarbib ja kui palju ta pissib. Pissi kogus peaks olema veidi väiksem, kui söögi ja joogiga saadud vedeliku hulk. Kui see on nii, siis on lapse pissimisega kõik korras. Tema areng pole veel selline, et ta tunnetaks põie täitumist ja seepärast pissibki sagedamini.
Lugupidamisega,
Tiia Voor