Lapse kaka limane ja väga tugeva haisuga 07.04.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Miks lapse kaka on limane ja väga tugeva haisuga?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lastel võib tekitada kaka muutusi haigus, ka näiteks köha ja nohu võivad muuta lapse kakat. Kui kaua laps on saanud piimasegu, kas selle saamine võis olla limase kaka tekkimise põhjus? Kui laps sööb vähe ja kakab sageli, siis peab jälgima, et lapsel ei tekiks vedelikupuudust. Kui laps pissib harva, siis see on üks vedelikupuuduse märk. Üks võima,us on lapsele pakkuda rinnapiima ja piimasegu sagedamini. Apteegis müüakse soola-glükoosi lahust - rehydron-, mida antakse lastele kõhulahtisusue korral vedelikupuuduse vältimiseks.

Olge terve,
Tiia Voor