Lapsel kaka roheline 04.10.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Nimelt lapsel on juba 3 päeva kaka roheline ja vedela võitu (vabandan panin pildi juurde) ja ta on ka vähe virilam just öösiti. Oksendab ka toitu natukene rohkem välja kui tavaliselt. Mingeid ravimeid ega gaasirohtu ei anna. Sööb RPA'd,mis sai mõned päevad tagasi uue sordi vastu vahetatud kuna eelmine tekitas kõhu kinnisust. Kas on põhjust muretsemiseks ja lastehaigla EMOsse jooksmiseks?
Lisainfoks:
Sööb 100ml korraga (mõni üksik kord vähem) iga 2-4h tagant.
Pissib igasse mähkusse ja kakab 2x päevas .
Kehatemperatuur normis. Vanus 7 nädalat.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Piimasegu vahetus võis põhjustada kaka värvi muutust.
Nagu ma kirjast aru saan ei ole kakamise sagedus suurenenud, seega pole ohtu vedelikupuuduse tekkeks. Kui aga kakamine muutub sagedaseks, laps loiumaks, tuleb pöörduda lastehaiglasse.

Lugupidamisega,
Tiia Voor