Vereproovis mõned asjad alla ja üle normi 22.05.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

kas peaksin oma vereproovi näitajate osas midagi ette võtma?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Minu pilgule ei ole siin midagi patoloogilist. Ägeda põletiku markerid ei ole suurenenud. Liigesekaebuste ägenemisel ja reumatoidartriidi olemasolul tuleks alustada ilmselt ravi mittesteroidsete põletikuvastaste ravimitega ja kaebuste püsimise korral konsulteerida uuesti reumatoloogiga.
Terviseportaali kummalises kuvas ei ole märkustel "alla ja üle normi" sageli kliinilist tähendust, neid ei käsitleta ega ravita eraldi.

Lugupidamisega
Marge Kütt