Vereproov/rauavaegus 27.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Hct ja MCH näidud vereproovis piiripealsed/veidi alla normi (muud näidud on normis). Viimasel ajal (mõned nädalad) on palju vaevanud peavalud (suruv tunne), vilinat kõrvades, väsimust, kuuma/külma tunnet. Kas see viitab taas rauapuudusele (lapsepõlves olnud aneemik)? Kas oleks vaja täiendavaid vereproove teha?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hematoloogia uuringu tulemuste kommenteerimiseks oleks muidugi vaja näha tervet uuringut.
Kuid ainult Hct ja MCH piiripealsed tulemused diagnoosi ei tee.
Teie kirjeldatud kaebused ei tundu olevat aneemiaga seotud, samuti saan aru, et peale 2 piiripealse tulemuse oli hematoloogiline uuring korras. Sellisel juhul võiks aneemia kaebuste põhjusena välistada ja mõelda muude võimaluste peale.
Sellised üsna ebaspetsiifilised kaebused noorel inimesel võivad ka olla lihtne funktsionaalne häire, mis ei ole tervise halvenemisega seotud.

Lugupidamisega
Marge Kütt