Vereanalüüsi tulemus 25.02.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Minu poja (13a) vereanalüüs on korrast ära,pikkus 162 ja kaal53
Palun soovitusi,kuidas olukorda parandada.
MCH 26,3
PDW 10,7
Neutrofiilide % 34,4
Lümfotsüütide % 47,7
Vitamiin D 33,8

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere
Madalamad on MCV ja MCH tulemused, mis viitavad rauapuudusele. Annemia ei ole veel tekkinud, HgB väärtus on 131 g/l, mis on korras.
Lümfotsüütide ja neutrofiilide suhte muutus viitab hiljuti põetud viirusinfektsioonile.
D-vitamiini väärtus on tõesti madalavõitu ja suukaudne D-vitamiini juurde andmine on igati õigustatud.

Lisaks soovitaks määrata ferritiini väärtuse. Kui ka see on madal, siis võiks ca 1 kuu kasutada rauatablette juurde, et ennetada aneemiat. Ilma ferritiini väärtust teadmata ei julge ma seda soovitada.

Kuna teid teenindanud labori väljatrükil on ainult osade parameetrite referentsväärtused, siis jätab see veidi kahtlase mulje. Kui uuring on tehtud perearstikeskuse analüsaatoril, siis soovitaksin korrata uuringut haiglalaboris, et vältida võimalikke vigu arvutuslike parameetrite (nagu MCV ja MCH) osas.

Lugupidamisega
Marge Kütt