Madalad verenäitajad 06.09.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Kas madal neutrofiilide ja pdw väärtus on asjaolu mida edasi uurida? Samas laboriveres teised näitajad korras.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hematoloogilist uuringut tuleb alati hinnata tervikuna, üksikparameertrd võivad olla eksitavad. Kuid PDW isoleeritult kliinilist tähendust ei oma. Samuti ei loe suht-, vaid absoluutarvud. Seega saadetud info põhjal ei ole põhjust uuringut patoloogiliseks lugeda.

Lugupidamisega
Marge Kütt