Arm lapse kaelal 21.09.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minu 11a. tütrel oli 1,5 a. tagasi kilpnäärme tsüsti eemaldamise operatsioon. Kaelal on praegu väga inetu umbes 4 cm pikkune ja 0,5 cm laiune roosa naha tasapinnast kõrgem arm. Kas oleks võimalik seda armi eemaldada?Kas teha seda praegu või oodata lapse täiskasvanuks saamiseni? Kelle juurde peaks konstultatsiooniks pöörduma?
Ette tänades Merje

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Merje! Soovitaksin kindlasti oodata kirurgilise "korrigeerimisega", sest kaelal esineb küllalt sageli nn. kelloid-arme, mis aastatega iseenesest madalduvad ja helenduvad, kuigi ära ei kao kindlasti. Uus operatsioon võib aga uue armistumis-protsessi vallandada. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree