Küünarliiges 18.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.

Minu küünarliigese vahele on kasvanud luude otsast nagu kõverad luust konksud, mis takistavad küünarliigese sirutamist ja ka käsi ei paindu hästi. Kui käed välja sirutan, siis üks käsi on teisest u 5 cm. lühem (ei lähe nii sirgu kui teine). Paindumatu käsi otseselt valu ei tee kui ma teda ei koorma kuid segab igapäevaelus kõvasti; ei saa selle käega habet ajada jne. See probleem on kestnud juba vähemalt 1,5 aastat. Kui midagi raskemat teen, siis liiges ka valutab ja tahab rahu. Käisin oma rönt. piltidega ka Tartus dr. Aalo Elleri juures kes arvas, et pole mõtet neid luust konkse ära opereerida nagunii kasvavad tagasi. Olen 37.a. mees ja arvan, et nii varakult ei peaks küll veel oma liigest vahetama hakkama. Kui kiiresti see luu ikka tagasi kasvab. Kui võidaks 5 aastatki enne kui hakata liigest vahetama. Teie kui artroskoopia parim asjatundja Eestis öelge palun kas tasub need takistused liigesest kõrvaldada ja kui kiiresti need uuesti tagasi võivad kasvada?

Jaak 37.a.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Meie kliinikus tehakse ka küünarliigese artroskoopiaid.Selle näidustuseks on :esiteks valu ja liikuvuse piiratuse suurenemine.Kui valu tekib ka koormamisel,võib mõelda küünarliigese artroskoopiale.

Tervitades,dr.kaidu Meitern