Ragisev küünarliiges 28.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.

Eelmise aasta novembris tehti mulle Teie kliinikus artroskoopiline küünarliigese operatsioon, mille käigus eemaldati küünarliigesest 3 osaliselt kapsliga kinnitunud luutükki ja puhastati põletikulist kudet. Käisin veel taastusravi haiglas. Käsi on nüüd hea, midagi ei valuta ja liikuvus on ca 20 kraadi paranenud. Teen hantliga (12 kg.) jõuharjutusi. Valus ega ebamugav pole kuid küünarliiges ragiseb kohutavalt, eriti siis kui alustan treeninguga, pärastpoole annab ragin veidi järele. Kas see on normaalne ja kas ragin ka ükskord ära ei lõppe. Lohutan end sellega, et liiges on veel "sissetöötamata" ja liigespinnad pole veel täielikult taastunud. Võtan ka toidulisandit glükosamiini, arvan et see on ka liigesele hea. Ega see ragin mind nii palju ei sega kui teisi, kes minuga koos harjutavad. Põhiline on kas võin raskustega harjutada ja kas see ragin äkki ei tee liigesele halba?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

See ragin tuleb kindlasti liigese kõhrepinnalt ja peaks pikapeale vähenema vöi ära kaduma.Ja glükoosamiiniga toidulisandid on selleks puhuks näidustatud,mida peaks 2-3kuud tarvitama ja 2kuuri aastas oleks ka hea.Ja harjutamine on hea taastamisvahend,aga raskused ei tohi suureks väga minna.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern