atroskoopia 21.08.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere !

Ortopeed ütles, et mu liigese uurimiseks tuleb teha atroskoopiat (loodan, et mäletasin õigesti ja selline asi on olemas). Suure ehmatusega ei taibanud küsida mida see täpsemalt tähendab. Kas võiksite veidi seletada, mis toiming see selline on. Kas seda tehakse narkoosi all (küünarliiges ja õlaliiges)? Kas see on nagu operatsioon kus liigne liigestest kõrvaldatakse või muidu kerge uuring? Kas see toiming tehakse ühe päevaga ja õhtul saab koju või tuleb mõned päevad haiglas veeta? Kas see protseduur on ka haigekassa poolt tasutud teenuste hulgas või tuleb selle eest patsiendil tasuda.

Kindlasti huvitab see teema ka teisi, kellel selline protseduur ees.

Lugupidamisega Jaak 37

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere Jaak!

Arvan,et olen õige mees seda küsimust vastama,kuna tegin esimese artroskoopilise operatsiooni Eestis üle 10a tagasi.Artroskoopia on kaasaegne liigeskirurgia meetod,praktiliselt veretu,kuna puudub tüüpiline operatsioonihaav.Liigesepiirkonda tehakse siiski vähemalt 2 väikest(5mm) torkehaava,millest ühe kaudu viiakse liigesesse optiline süsteem,mis toob liigesesisemusest 20Xsuurendatud värvilise pildi monitori ekraanile.Kui liigeses leitakse mingi vigastus,siis teisest augukesest viiakse liigesesse spetsinstrument,mille abil vigastus likvideeritakse.Operatsioon on päevakirurgiline,mis tähendab,et patsient saab mõne tunni pärast(kestvus sõltub narkoosi liigist,saab teha ka kohaliku tuimestuse abil) koju.See protseduur tasutakse haigekassa poolt,aga järjekorra pikkus sõltub med.asutuse rahalimiidist.Erakliinikutes,kui ei saa oodata,on artroskoopia põhihind 4500 EEk-i(haigekassa hind) juures.

Loodan,et saite väikese info artroskoopiast.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern