Kinnine liiges. 28.08.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.

Kas artroskoopilise operatsiooniga on võimalik taastada ka kinni jäänud liigest.

Paar aastat tagasi oli mul küünarliigeses mingi põletik, seda eriti ei ravitud ka, kuna tugevat ja teravat valu polnud siis nii see jäi. Kuna tuim valu oli pidevalt siis aasta möödudes tehti lõpuks mingi süst (sogane vedelik) küünarnukki ja sain valust lahti. Juba siis märkasin, et küünarliiges ei kõverdu ega lähe ka päris sirgeks. Nüüdseks on jälle aasta möödas ja liiges liigub veelgi vähem. Kui käed sirgeks ajan on üks käsi teisest u 5 cm. lühem. Kiireid ja jõulisi liigutusi on ka valus teha. Kohalikule kirurgile oma häda kurtes vastas see, et 37.a. mehel peavadki liigesed haiged olema. Ma ei jätnud, lasin oma algatusel oma liigesest pildid teha ja selgus, et soolad on liigeste vahel ja liigespinnad kahjustunud Kas annaks seda veel korda teha ja kas artroskoopiline op. aitaks

Mida peaksin ette võtma ja kuhu pöörduma?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Jah,selline anamnees on ka üheks näidustuseks artroskoopilisele küünarliigese operatsioonile.Lisaks peaks uurima ka kliiniliselt ja nägema rö-pilti.Kas liikuvuse amplituud täielikult paraneb on küsitav(sõltub artrootiliste muutuste suususest),aga operatsioon peatab liikuvuspiiratuse edasise arengu ja parandab liikuvuse amplituuti mingil määral kindlasti.

Dr.Kaidu Meitern