Küünarliiges ragiseb 28.01.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Tegelen jõutreeninguga juba kaks aastat ja hiljuti(nädal kaks tagasi) märkasin, et vasak küünarliiges on ragisema hakkand. Kätt sirgeks ajades ja kõverdades on kuulda mitut järjestikku raginat ( ainult siis kui liigese lukustab ja kõverdab kuni 7cm kui ei lukusta ei kuule midagi) . Kuid valus ei ole ja trennis ei ragise ega mõjuta. Korra sai küünarliigest vigastatud 2016a veebruaris, millele järgnes terav valu küünarliigeses teatud liigutusi ja harjutusi tehes (Skullcrushers ja Tricep rope pulldown). Paranes kuskil kuu aega kasutasin kergemaid raskusi ja sidet.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Võimalik, et tegemist jõusaalist tuleneva ülekoormusega. Soovitan kuni kolm nädalat mitte küünarliigest koormata, koormusvabalt võib teha täisulatuses liigutusi, mis hoiab liigese töös.

Juhul kui lõpp sirutus on valulik ja lõpuni ei taha minna võib see tulevikus tekitada suuremaid probleeme - liiges kontraktuure vms. Soovitan minna ortopeedi vastuvõtule edasise ravi osas.

Arvan, et midagi muud hetkel väga teha ei saa (määrimine või tabletid), enne on vaja selgeks teha, mis seal liigeses toimub.

Tervitades,
Priit