Stress 965 teemat   1 289 postitust foorumis

Lisa vastus

Kõigepealt tütarlapsele, kes oma tsükli pärast ...

Autor: Emaepu 31.05.02 12:34

Kõigepealt tütarlapsele, kes oma tsükli pärast muretseb. Tsükkel võib tõesti stressist paigast ära minna. Aga täpselt sama hästi läheb tsükkel paigast ära kiire kaalust allavõtmise puhul. Tavaliselt ei mõjuta see hilisemat lastesaamist, kuid pikalt ebakorrapärane menstruaaltsükkel ei ole kindlasti asi, mis naisterahva enesekindlust suurendab. Kuigi millegipärast tahavad tänapäeval kõik olla ainult rikkad ja ilusad ja saledad ja trendikad, tuleb siiski leppida sellega, et paljud vähem saledad ja rikkad saavad hoopis tublimaid ja tervemaid lapsi ja on sageli oma asjadega ka üllatavalt rahul. Kui sa ise ennast maha rahustada ei suuda ja tsükkel korda ei lähe, otsi kindlasti abi nii günekoloogilt kui psühholoogilt. Hirm tulevikus mitte lapsi saada on naisterahva puhul väga kole hirm ja sellest tuleks sul kindlasti lahti saada. Tegelikult arvan mina, et sul läheb kõik kenasti korda. Varem või hiljem, aga kindlasti läheb.
Siis sellele "õgivale" noormehele. Hirmus tore on kohata kas või kirja teel kedagi, kes on sinuga sarnane, eks ole. Kui mina närvi lähen, hakkan kohe süüa tahtma. Ja mida magusam, seda parem. Olen juba saavutanud sellise enesetundmise, et kui hakkan väga himukalt koogiletti vahtima, siis püüan selgusele jõuda, mis asi mind siis närvi ajab. Muutused söögigisus ja ainevahetuses (võtad kaalus juurde või maha või ei muutu õgimisest hoolimata mitte midagi) on kindlasti üheks stressi tunnuseks. Tark oleks nõu pidada dietoloogi ja ka psühholoogiga. Aga võid ka proovida mitmesuguseid nippe. Näiteks tekitab küüslauk kergesti täiskõhutunde ja kui on selline tahan-ometi-midagi-isu, siis on hea süüa täisteraleiba meega. Kindlasti on olemas ka mingeid toidulisandeid apteegis, aga need on jube kallid, aga ega toitki eriti odav ole, eriti meeletutes kogustes.
Ja kõigile, kes depressioonis on, soovitan südamest abi otsida. Ei maksa ka antidepressante ära põlata. Kindlasti pole tark ka neid kuritarvitada mitte. Aga uskuge, selle maailma värvid on vaatamist väärt ja hallile masendusele ei ole mõtet oma ainukest (mina näiteks eriti ei usu reinkarnatsiooni) elu ära kulutada.
Lahutamisest ka natuke. Arvan nii, et mida on vaja teha, see tuleb ära teha. Ja kahetsemisele oma elu raisata ei ole ka mõtet. Tuleb ikka anda endale uusi võimalusi. Kõige tähtsam on iseendaga läbi saada, sest iseenda juurest ei ole põgeneda võimalik. Ja endale tuleb ka andeks anda, kui ei lähegi nii eriti hästi. Tuleb jälle uusi võimalusi.
Jõudu kõigile ja eneseusaldust ja vastupidamist! Elame veel!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada