Alkohol 465 teemat   595 postitust foorumis

Lisa vastus

---Purjus peaga ta alati räägib oma TEGELIKKE ...

Autor: Eve 05.01.04 09:06

---Purjus peaga ta alati räägib oma TEGELIKKE tundeid.

See tuletab mulle meelde ühte mu head sõpra, kellel on samuti alkohoolikust isa. Sõber on rääkinud, et tema lapsepõlves korrutas isa talle alati purjuspäi, kui väga ta teda armastab ja kui palju ta on lapse heaks ohverdanud. Ja mu sõbrale jäi sellest mulje, et isa joobki ainult sellepärast, et tema teeb isa elu raskeks -- et kui tema nii palju haige ei oleks, siis isal poleks tarvis juua ja kõik oleks hästi. Sellest viimasest arvamusest on mu sõber nüüd õnneks vabanenud, aga ta ütleb, et tal on siiamaani raske teiste inimeste armastust vastu võtta. "Sest mis armastus see niisugune on, mida saab ainult purjuspäi avaldada, aga millest kaine peaga ei kõlba rääkida?"

---Aga kui ta on elu aeg selline türann olnud, siis ausalt öeldes tekib mul tõrge ja ma ei tahagi teda toetada. Milleks?

Tõepoolest, milleks? Sa ei peagi teda toetama -- vähemalt mitte sellises vormis, nagu tema ootab. Sest ta ootab sinult ju seda, et sa tema eest kõik mured peoga ära pühiks ja oleks talle lapsevanema eest, kes teda sülle võtab ja tema eest hoolitseb. Aga sina ei pea talle lapsevanem olema. Sa oled ise laps ja sinu asi pole isa eest tema koormaid kanda.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada