TSH tase raseduse ajal 15.12.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin aasta alguses kilpnäärme analüüsid ning tulemuseks tuli, et hormoonide tasemed on korras (TSH 2.5, FT4 15.65), kuid TPO oli 430. Olen nüüd 7. nädalat rase ning lasin detsembri alguses kilpnäärme hormoonide taset uuesti mõõta. TSH oli 2.75 ning FT4 15.62. Käisin eile ka endokrinoloogi juures, kes antud andmete põhjal ütles, et muretsemiseks pole üldse põhjust, kuid kirjutas igaks juhuks L-Thyroxini, mida hakkan võtma 25 mg päevas. Tegin täna veel ka täiendavalt TSH testi ning tulemuseks oli 3.15 (ravimit polnud veel võtnud). Kas TSH tõus 2.75 pealt 3.15 peale on nii minimaalne, et 25 mg on endiselt sobiv annus? Või vajaks annus suurendamist?
Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH kõikumine ei ole Teil tegelikult kuigi suur ja on tõenäoliselt enam-vähem lubatud vea piirides. Siit järeldus - iga nädal pole seda analüüsi mõtet teha. L-türoksiin 25 mcg päevas on esialgu piisav asendusravi annus ja järgmise analüüsi võiks teha 1 kuu möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.