TSH raseduse ajal 03.04.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on hüpotüreoos, võtan iga päev 50 mg L-Thyroxini ja TSH on olnud normis.
Hetkel olen rase. 08.01.2019 (1 trimester) TSH oli 1,67.
Nüüd aga olen 21 nädalat rase ja sain järgmised tulemused: TSH – 3,2; fT3 – 3,71; fT4 – 15,58; TPO IGg – 16,48.
Arst ütles et kõik on normis ja l-thyroxini annust suurendada pole vaja. Aga raseduse ajal kehtivad ju teised referentsväärtused! Lugesin, et TSH tase peab olla mitte kõrgem kui 3,0.
Järgmine endokrinoloogi vastuvõtt mul on ainult juulis ja ma kardan et TSH tase tõuseb veel.
Olen mures kas ravi on määratud õigesti? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Paanikaks pole põhjust, TSH tõus on minimaalne ja FT4 on normis. Siiski võib L-türoksiini annust 25 mcg võrra suurendada - ehk on raseduse teises pooles tõepoolest kilpnäärme hormoonide vajadus veidi suurem. Seega siis võiks jätkata L-türoksiiniga 75 mcg päevas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.