TSH tase muutus ilma ravimiteta 10.07.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Aasta tagasi lasin endale teha kilpnäärme testi, kus TSH tase oli 4.5 mIU/l.

Viimasel ajal on olnud ärevusprobleemid ja arst lasi teha kilpnäärme testi uuesti, mis näitas et TSH tase oli 2.6 mIU/l.

Kas selline muutus on normaalne? Kilpnäärme vastu ravimeid ei ole saanud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selline muutus on normaalne. TSH tootmine hüpofüüsis kohaneb organismi vajadustega ja kuni näitajad muutuvad normi piirides, ei ole muretsemiseks põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.