Rasedus ja kilpnäärme rohud 09.02.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen võtnud L-Thyroxini (50mcg) umbes 1,5 aastat, kuid novembris tekkis tugev refluks ning esialgu ei osanud ma seda millegagi seostada. Olin detsembris mõned päevad kodust eemal ning unustasin oma rohud kaasa võtta ja refluks kadus ära. Kui tagasi jõudsin ja taas L-thyroxini võtsin, tuli refluks kohe tagasi ja ma lõpetasin rohtude söömise ja otsustasin oma TSH-d jälgida mõnda aega. Ka refluks kadus jällegi täielikult, kui lõpetasin nende rohtude söömise.

Jaanuari alguses, 07.01 oli TSH 2.0 (rohu võtmisest oli möödas 3 päeva). Sain äsja teada, et olen rase ning tänase seisuga (09.02) on TSH 3.15.

Kas peaksin hakkama kohe uuesti L-thyroxini võtma, kuna tundub, et TSH on siiski tõusuteel ning raseduse säilitamiseks on ka vajalik pigem madalam tase, kui ma õigesti olen aru saanud?

Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Raseduse ajal on soovitav L-türoksiini tõepoolest pigem ikka võtta. Võiksite proovida võtta seda peale sööki või tarvitada lisaks mao happesust vähendavaid ravimeid (pantoprasool).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.