Kilpnäärme alatalitluse näidud raseduse ajal 15.06.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21. nädalat rase ja olen terve elu põdenud kilpnäärme alatalitlust ning võtan iga päev L-Thyroxin 100 mg. Täna tehtud kilpnäärmeanalüüside vastused on sellised:
TSH - 0.03
fT3 - 5.5
fT4 - 22.3
Saan aru, et TSH on liiga madal. Mida see võiks tähendada? Alles kuu aega tagasi oli TSH 2.28 ja fT4 17.27. Kas see on raseduse teisel trimestril normaalne muutus? Kas L-Thyroxini annust peab muutma?

Suur tänu Teile!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mina esialgu L-türoksiin annust ei muudaks, kuna teise trimestri alguses võib hormonaalseid näitajaid mõjutada kooriongonadotropiini kõrge tase. See hormoon on oma ehituselt TSH-ga väga sarnane ja võib kõrge kontsentratsiooni korral kilpnääret mõnevõrra stimuleerida. Pigem võiks mõne nädala möödudes hormoonanalüüsi korrata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.