Kilpnäärme ületalitlus ja imetamine (2) 30.09.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist, kirjutasin Teile eelnevalt kilpnäärme ületalitlusest ning imetamisest. Nüüd sain rohud peale, nagu eeldasite. Pean hakkama sööma 6 tabletti päevas ning päevapealt imetamise lõpetama. Arst väitis et imetamine on vastunäidustatud. Kui suhtlesin 2 emaga, kes samuti pidid sööma 6 tabletti päevas ning hiljem 2 ( nagu minagi pean arvatavasti), siis öeldi, et lapsele tehti samal ajal vereanalüüsid ning tema kilpnääret see kuidagi ei mõjutanud. Nüüd ei teagi, mida teha, täna hommikul võtsin oma 2 esimest tabletti ning ostsin ka rinnapiima asendaja ära. Samas kohe kuidagi ei tahaks imetamist lõpetada, kui on olemas võimalus, et last see kuidagi ei mõjuta. Laps on ju alles 7-kuune...Ei tea mida teha, palun Teie seisukohta antud loole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Imetamist ei pea lõpetama. Imetavatel emadel kasutatakse kilpnäärme ületalitluse raviks tiotiili (propüültiouratsiili), mis jõuab rinnapiima minimaalselt, ega mõjuta lapse kilpnäärme talitlust. Ravimit tuleb tõepoolest esimesel kuul võtta 6 tabletti (300mg) päevas, edaspidi annus järk-järgult väheneb vastavalt hormoonnäitajate normaliseerumisele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.