Kilpnäärme ületalitlus, imetamine, sportimine, 3 vaksiin. 14.01.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Sain teada oma veneanalüüsi tulemused, hetkel ravi pole määratud. Vastuvõtule olen oodatud alles 1.veebruar.
2 vaksiinitoos saab mul jaanuari lõpus läbi, kas on mõistlik 3 vaksiin teha või oodata arsti vastuvõttu?
Tegelen võistlusspordiga, kas seda peaks piirama või võin vastavalt enesetundele edasi rahmeldada.
Vereanalüüsid tegin puhtalt lähedaste rahulolu nimel kuna kaal on langenud ja näo ilme teine.
Ainuke sümpton mis võiks haigusele viidata on pidev palavus tunne ja kaalulangus.
Lisaks olen imetav ema. Kas imetamine on lubatud või peaksin enne ravi alustamis rinnapiimast last võõrutama (10k)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kas saan õigesti aru, et Teie vereanalüüsi tulemused viitavad kilpnäärme ületalitlusele? See on võimalik, kuna autoimmuunne kilpnäärmehaigus kaldub peale sünnitust ägenema. Palavustunne ja kaalulangus on tõesti kilpnäärme ületalitlusele iseloomulikud vaevused. 3. vaktsiiniannuse võite ära teha, ohtlik see ei ole. Treeninguid võite enesetunde järgi jätkata, kuid häid sportlikke tulemusi pole ületalitluse foonil loota. Last rinnast võõrutama ei pea, sest ületalitluse raviks on olemas preparaat (propüültiouratsiil), mida võivad kasutada ka imetavad emad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.