Kilpnäärme ületalitlus 16.11.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minul avastati kilpnäärme ületalitlus peale sünnitust. Näitaajad on S,P-TR IgG 7,63, S,PTPO IgG 19,49 ja S,P fT3 19,74 ning S,P-TSH 0,005. Arst ütleb, et see on üsna tõsine ületalitlus. On ka see nii? Kuna olen imetav ema, siis ravi on 2 tab. hommikul ja 2 tabl õhtul. Kas see on normaalne, et peale kolmenädalast ravi on endiselt kehva olla? Südamepuperdamine on taandunud, aga kuum on endiselt tihti ja lihased on väsinud ja kurnatud? Ja muidugi käed ka ikka värisevad. Kuna olen põdenud ka ärevushäiret, siis ma ei saagi aru, kas see lihasväsimus on taas algava ärevushäire näitaja või võib ka kilpnäärme ületalitlus seda kõike põhjustada? Kuna on lootust, et tervis üldse paremaks läheb?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ületalitlus on tõsine. Enesetunde normaliseerumine võtab aega, ravi kestab 6-12 kuud. 4-5 nädalat peale ravi alustamist tuleb teha korduv hormoonanalüüs ja siis on näha kui oluliselt näitajad on paranenud ja kas saab tiotiili annust vähendada. Väsimus on tingitud pigem kilpnäärme ületalitlusest, see tõstab omakorda ka ärevuse taset. Loomulikult nõuab rinnalapse eest hoolitsemine samuti palju energiat.
Jõudu ja edu soovides,
dr. Anu Ambos.