Kas hormoonaalne tasakaal paigast ära? 01.12.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Oleks nimelt selline mure,et juuksed hakkasid ära langema selle aasta märtsikuus, massiliselt. Mingit seost leida ei osanud. Olen 23 ja naisterahvas. Esialgu lootsin et jääb ise järgi,aga ei midagi. Siis tegin perearstijuures vereanalüüsid,mis olid korras. Seejärel lasin ennast endokrinoloogijuurde suunata. Endokrinoloog uuris mul ainult kilpnääret, mis oli korras ja muud ei uurinud. Ütles,et pole alust uurida. Aga ma kardan,et mul on hormonaalne tasakaal paigast ära millegipärast, kuna juukseid ikka tuleb ja tuleb ja lõppu ei näe ja nüüd on mõni aeg ka veel punne hakanud ajama, nii seljapiirkonda ,dekolteepiirkonda kui ka näole. See peaks viitama ju hormoonide ebastabiilsusele? Võtan ka juba pikemat aega beebipille Jeanine, mitu aastat, võtmist pole järele jätnud ega vahet pidanud. Igaljuhul on mure väga suur juba ja tekib hirm kiilakaks jääda,sest juuksed tõesti jäänud tunduvalt õhemaks ja keegi ei taha mind rohkem uurida ka, sest millestki peab ometi see tingitud ju olema. Karvu tuleb ikka mitusada päevas peast ära. Äkki oskate aidata, mis sellisel puhul teha ja kas tasuks uuesti endokrinoloogi jutule minna ja lasta veel uurida midagi, kuigi ta ilmselt keeldub:(
Äkki oskate öelda midagi sellise olukorra kohta,sest mure on tõesti suur juba.

Tänades ette,

P.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mõistan Teie muret, kuid endokrinoloog Teid aidata ei saa. Teid on korralikult uuritud (analüüsid perearsti juures, endokrinoloogi, nahaarsti konsultatsioon). Teie juuste väljalangemisel ei ole tõenäoliselt haiguslikku põhjust.
Juuste hõrenemisel võib olla väga palju meditsiiniväliseid põhjusi, mis võivad ka omavahel kombineeruda - ebaõige juustehooldus, rasu ja kõõm, stress ja ebaõige toitumine jne. Mõnikord jääbki põhjus ebaselgeks. Kui on hakanud tekkima ka enam aknet - on probleem nahaga tõenäoliselt universaalsem ja võib-olla võiks just akne seisukohalt nahaarsti käest veelkord nõu küsida. Mõnikord saab head nõu ka kosmeetikult või juuksurilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.