1a 4 k lapsel endiselt valusad krooksud 05.09.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tegelikult kaks küsimust:
1) Kas seda võib pidada normaalseks kui 1a 4 k vanusel lapsel esinevad endiselt niiöelda valusad krooksud? Tihti ärkab lõunaunest liiga vara suure nutuga, sest krooks teeb haiget (siis tuleb teda hüpitada / istuvasse asendisse panna jms, et õhku kätte saada), samas söömine lõppes ca tund enne unne minekut. Pärast sündi lõigati lapsel ka keelekida, kas see võib endiselt kuidagi mõjutada, et ahmib rohkem õhku sisse kui vaja? Kuhu üldse sellise murega pöörduda - füsio poole? Perearst kahjuks pädev ei ole..
2) Laps on ilma toeta kõndinud ca 1 kuu, kuid vahel komistab endiselt ka jalanõudeta kõndides ja ka taarub kõndides. Kas peaks füsio/muu spetsialisti poole pöörduma või lihtsalt aega andma harjutamiseks?

Suur tänu!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

1) Krooksudega so refluksile iseloomulike kaebuste põhjuse selgitamise ja seejärel soovituste andmisega tegeleb laste gastroenteroloog. Sünnil olnud keelekidaga seda seostada ei saa.
2) Nii väikesed lapsed kipuvad komistama ja võivad ka veidi taaruda. Kui see ajaga ei vähene, siis sellega tegeleb neuroloog.

Heade soovidega,
Kjulge