Varjatud Refluks 01.11.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Laps on 8 kuune ja algusest peale on last vaevanud valusad gaasid. Pidev probleem eriti öösel ei tule krooksud siis valus jne. Ja nii on see kestnud koguaeg. Ise kahtlustan varjatud refluksi. Arstile olen koguaeg oma muresid kurtnud. Pidev jutt et läheb üle. Kuna ma piimatooteid kui tarbisin oli veel hullem siis need jäid välja, siis proovisime Apteegi aptamili pepti mct. Nüüd saab ainult seda , aga vaevused jätkuvad. Pidev läbi une nutt väänlemine.. nüüd peale segu andma hakkamist on see ka päeval nii. Siiani öösel peab alati krooksutama,sga kui uni nagus siis ei tule need välja ja teevad valu hiljem. Ärkvel olles tuieb nagu üles midagi ja siis läheb tagasi vahest nutuga see ka. Siis ka köhatamie , aevastamine pidev, vahest oleks nagu hääl ära.
Rinna otsas ka ainult väänles koguaeg läks kurku ja pudeliga sama kuigi aegalse vooluga lutt. Olen mõelnud proovis gastruss baby siirupit. Mis teie arvate. Kui see nii ikkagi on kas on mingeid uuringuid , või paraneb ose ajaga.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Arvan, et oleks vaja uuringuid. Soovitus on jõuda gastroenteroloogi vastuvõtule.

Kjulge