Mis vanuses lastele saab teha toidutalumatuse/-allergia teste? 18.10.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Laps on 10.5 kuune ja siiani on äärmiselt kehv magaja ning väga palju laps puuksutab. Saan aru, et üheks põhjuseks võib olla lapsel mingi toiduaine suhtes toidutalumatus/-allergia. Olen muid viise katsetanud, et und paremaks saada, kuid pole õnnestunud, seega ainus valik laual on toidutalumatus/-allergia. Mis vanusest alates on võimalik lasta lapsele teha toidutalumatuse/-allergia teste enam levinud probleemsete toiduainete suhtes? Kas sellist testi saab ka omaalgatuslikult tellida või vaid läbi perearsti saatekirja?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Perearst saab saata allergoloogi vastuvõtule ja siis tehakse vastavad uuringud.
Perearst saab ise tellida verest analüüsid, siis on oluline, mida uuritakse ja kuidas neid tulemusi interpreteeritakse.

Kjulge