1k 5 päeva vanusel lapsel allergia 30.04.10 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Lapsel tulid punnid näkku 20. aprillil, algul oli 3 punni ja siis tuli järjest juurde. Punnid olid valge peaga, levisid juustesse, kaela ja kõrva taha, silma laugudele, praeguseks on pidama jäänud rindadeni. Põskedel on nüüdseks läinud lööve koorikuliseks, otsaesine väikseid punne täis (valget-mädast pead ei ole). Nahk on väga kuiv ja sügeleb, väiksed nahatükid lahti sügamisest. Praegu annan Devitoli. Kui kiiresti allergia nähud peaks taanduma ? Kas peaks pöörduma nahaarsti poole ?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Arvan, et Devitoli andmine on hea mõte, sest pähkliõliga Apoviti ärajämisest võib abi olla. Et nahk on kuiv, tuleks kasutada niisutavat kreemi nt Dexeryli. Nahasügeluse vähendamiseks sobib Zyrtec anuuses 2 tilka päevas ja soovitan seda anda veel mõned päevad peale lööbe kadumist. Kui aga lööve ei taandu ega ka vähene lähema nädala jooksul, oleks hea last näidata dermatoloogile. Parimate soovidega, Kjulge