Lapsel pärast haigust temperatuur 37 kraadi 12.02.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Tänan Teid kiire vastuse eest. Mina olen see, kes kirjutas, et lapsel on mitu nädalat pärast haigust jäänud püsima temperatuur natuke üle 37 kraadi.
Soovin vastata Teie poolt esitatud küsimustele.
Kuidas mõjus Ventolin ja kas selliseid haigestumisi on ka varem olnud? Kas oli kuiv või rögane köha? Kas oli köhahooge?
Ventoliniga auru tegime 2 korda päevas 5 päeva. Lisaks tegime tavalise soolveega auru. Auru tegemine aitas ja köha hakkas vaikselt taanduma. Ventolini retsepti lapsele varem auru tegemiseks kirjutaud ei ole. Köha tundus kohati kuiv ja kohati rögane. Esines ka köhahooge (rohkem öösel). Siis andsime vett juua või kurgutableti (Vocal), et köhaärritust leevendada.

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui köhad korduvad ja on sageli ka palavikuta, esineb köhahooge, öösel köha äratab lapse, tekib raskendatud hingamine, kiuned kopsus, tervel lapsel tekib köha naerul, füüsilisel koormusel ja nendel puhkudel on hea mõju Ventolinist, siis võiks pöörduda allergoloogi vastuvõtule. Enamasti on sellises vanuses põhjuseks infektsioonid, mis köha põhjuseks, kuid allergia osas uurimine on ka näidustatud.
Kui lapsel ei ole nahalööbeid, ei esine toiduallergiat, tihti ei ole nohu/ninakinnisust/silmade sügelust ja lähisugulastel ei ole allergiat ega astmat, siis on allergia ja astma risk väike.

Heade soovidega,
Kjulge