Lööve lapsel 17.03.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Millega võib tegu olla? Lastearst arvas, et entero aga koju jõudes helistas ja ütles, et proov negatiivne. Ütles vaid, et zyrtecit anda ja jälgida kas läheb edasi. Perearst arvas, et allergia, kuid peopesa tundub allergia kohta imelik koht. Põdesime ka just kõhuviirust ja lapsel sellest kõht 6s päev lahti. Põlvedel olevaid punne ei süga, jalalabade peal olevaid punne ka eriti mitte, kuid peopesasi hühib hoogsalt üksteise vastu. Lööbe avastasin laupäeval, villideks ei ole läinud. Üldveri korras. Zyrtecit võtnud juba 4 päeva ja siiani pole muutunud midagi, läheb aina hullemaks. Jalgadel tundub, et sudokreem on teinud veidi paremaks. Tallaall puuduvad punnid. Seljale tekkinud atoopilise dermatiidi moodi karedad punnilised laigud.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui varem ei ole olnud atoopilise dermatiidi leidu, siis on pigem tegemist viirusest põhjustatud nahalööbega.
Kui varem on olnud dermatiidi leidu, siis viirusinfektsioon võib seda ägestada..
Põletiku leidu veres viirusinfektsiooni korral reeglina ei ole ja negatiivne enteroviiruse analüüs ei välista 100%-liselt selle olemasolu.

Kjulge