Väline hemorroid vist mitte? 17.03.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Plaan lähipäevil arsti juurde minna, enne siiski küsin.

Nimelt, et kas on võimalik, et väline hemorroid paikneb pärakuavast umbes 10cm ülalpool? Nimelt tekkis sinna paari päevaga naha alla selline kõva "tükike". Osa sellest ühel, osa teisel pool pragu. Istudes on valus ja eritab veidi sellist pruunikat vedelikku (hõõrdumisest?)

Aktiivsemaks muutus asi peale alkoholi tarbimist. Enne ei olnud eriti miskit tunda.

Abi oodates,
Karel

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui see pikneb Teil ristluu peal tuharate vahel, siis on tõenäoliselt tegu pilonidaalsiinusega, mis on põletikus. Soovitan pöörduda kirurgi vastuvõtule.