Hemorroid 25.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline,et 17.märts 2016 oli hemorroidi operatsioon Tartus. Oli väline hemorroid. Kuna põletikuga oli mure siis öeldi,et op ära teha ja võetakse ära. Nüüd siis kirurgiline teekond läbitud ja asi veel hullem kui enne. Hemorroid suurem kui enne. See punn ei ole valus aga suurem kui enne oppi. Lisaks on arvatavasti anaallõhe. Läbi pole vaadatud kuna see koht valus ja hell. Arst kirjutas mingi kreemi,mis lõdvestab seda lihast ja lõhe saaks paraneda. Aga niikaua juba möödas ja ikkagi väljas punn alles, peale vetsus käimist seest tunne nagu tagumik põleks. Kas edaspidine elukvaliteet ongi nüüd rikutud? Läksin opile,et asi ei süveneks aga kokkuvõttes ei jõua ära kahetseda,et läksin. Praegu asi palju nutusem. Lisaks välisele hemorroidile on ka fissuur. Ei saa töölegi minna. Kuidas lõpptulemus peaks olema? Kas punn kaob väljast täielikult või isegi peale oppi on see alles? Oskate öelda,kas on mingit inimlikku ja asjalikku arsti,kes vaataks mu üle ja seletaks ka olukorda? Ei oska enam kuskile oma murega pöörduda. Kliinikumi kirurgide juurde mina enam ei lähe. Tegid mu olukorra veel hullemaks. :(

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuu ajaga peaks operatsioonitrauma juba möödas olema.
Meelt ei tohiks heita.Tallinnas on kõige suuremad spetsialistid sel alal Lääne Tallinna Keskhaiglas, soovitan pöörduda sinna.