Üks teise otsa. 06.05.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Kuskil 1 kuu tagasi tekkis mul trombotiseerunud väline hemorroid. Käisin proktoloogi vastuvõtul kes ütles, et tule tagasi kui see on ära kadunud ennem tema ei saa uurida. See hakkaski juba ära kaduma kui nüüd juhtus nii, et kõht oli kinni ja tekkis hoopis teine tegelane vastaspoolele, proovisin küll mitte "punnitada" aga sellegipoolest. Kas on lootust, et iga väline hemorroid ei trombotiseeru ning kaob leebemalt, või on see pigem vastupidi reegel. Kas see on mingi püsiv probleem, et igakord kui on mingisugune seedeprobleem on kohe hemorroid ning ma pean ülejäänud oma elu olema teadlik oma alumisest poolest, st koguaeg tunnen seal midagi või kipitab? Või peab igakord kohe lõikusele minema kui see tekib?
Kas võib olla seos ka kaalu langemisel. Ennem polnud selliseid probleeme kui olin ülekaaluline, nüüd pole rasva mis veenilaiendeid omal kohal hoiaks vms.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorroidid on kahjuks krooniline probleem. Isegi operatsioon ei pruugi tagada alati probleemist vabanemist kuni elu lõpuni. Mingiks ajaks annab see aga leevendust kindlasti. Tuleb vältida kõhukinnisust, pikaajalist istumist, alkoholi, teravaid toite. Soovitan järgida proktoloogi soovitusi.